czwartek, 12 grudnia 2019

Inteligentne gadżety dla Twojego domu

Nowoczesne gadżety i automatyka domowa są nie tylko fajne, ale również praktyczne, pomagają obniżyć rachunki, oszczędzają koszty energii, są przyjazne środowisku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych akcesoriów domowych, przeznaczonych do różnych funkcji gospodarstwa domowego, w tym rozrywki, gotowania, bezpieczeństwa, oszczędzania energii czy dla zwierząt domowych.

Systemy automatyki domowej zwykle składają się z trzech elementów: wirtualnego asystenta (sztuczna inteligencja), głośnika (sprzęt) i aplikacji na telefon (przez który kontrolujesz swoje urządzenia). Możliwości inteligentnych gadżetów domowych na rynku są pozornie nieograniczone. W 2019 r. systemy i urządzenia inteligentnego domu są bardziej imponujące i wszechstronne niż kiedykolwiek. Każdego dnia pojawia się na rynku coś nowego, co może poprawić Twój komfort życia. 

Korzystanie z inteligentnego systemu nie polega już tylko na poproszeniu Alexy o informację o pogodzie lub odtworzenie nowej piosenki ulubionego wykonawcy - teraz możesz używać inteligentnych urządzeń do grillowania kurczaka, odkurzenia podłogi lub wyłączenia światła w salonie podczas gdy zaczynasz oglądać film.
Mogą również podejmować poważniejsze zadania, takie jak działanie jako domowy system bezpieczeństwa, gdy jesteś poza miastem. Innymi słowy, nie służą już tylko do zabawy - zaspokajają również niektóre codzienne potrzeby. Samo wykorzystanie tych urządzeń również jest bezpieczne. Warto zaopatrzyć się w sieć VPN, która dzięki zmianie adresu IP dodatkowo ochroni Twoje urządzenia mobilne przez atakiem hakerów.

Nawet osoby zainteresowane technologią i znające się na rzeczy mają problem z decyzją, kiedy i w które inteligentne domowe gadżety najlepiej zainwestować. Przy tak wielu opcjach nie zawsze wiadomo, od czego zacząć. Możliwości jest wiele, a potrzeby każdego użytkownika są inne. Amazon Alexa, Google Assistant i Apple HomeKit sprawiły, że integracja inteligentnych domowych gadżetów z Twoim życiem jest bardziej dostępna i łatwiejsza niż kiedykolwiek. W jakie urządzenia warto zainwestować?
Inteligentne kamery bezpieczeństwa
Kamery wewnętrzne doskonale nadają się do monitorowania domu (i zwierząt domowych), gdy jesteś poza domem. Konfiguracja jest bardzo prosta: wystarczy umieścić kamerę w domu, przodem do wejścia, podłączyć ją i pobrać aplikację. Kamera identyfikuje bliskich i domowników. Łączy się z siecią Wi-Fi, dzięki czemu można nią sterować zdalnie za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.
Inteligentne ogrzewanie
Jedną z najpopularniejszych technologii inteligentnego domu jest inteligentny termostat. Taki termostat dostosowuje temperaturę w każdym pomieszczeniu na podstawie Twoich nawyków, automatycznie zmniejsza temperaturę w sypialni w nocy i zwiększa rano, jeśli tego potrzebujesz. Dodatkowo możesz zdalnie wyłączyć ogrzewanie gdy nie ma Cię w domu.

Inteligentny zamek
Dzięki niektórym super inteligentnym zamkom obecnie dostępnym na rynku, nigdy więcej nie zatrzaśniesz się przypadkowo w domu ani nie będziesz musiał pamiętać o zapasowych kluczach. Niektóre aplikacje automatycznie odblokowują drzwi gdy się do nich zbliżasz i zamykają je za Tobą, gdy wychodzisz. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często odwiedzają Cię goście lub kupujesz nieruchomość pod wynajem.

Inteligentne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie jest idealne dla osób często przebywających poza domem, ponieważ możesz zaplanować oświetlenie (możesz wybrać spośród wielu różnych kolorów), aby włączać i wyłączać w dowolnym momencie. Niektóre inteligentne żarówki stopniowo zwiększają jasność, aby rano Cię obudzić, a nocą przyciemniją się, aż zgasną, by wprowadzić Cię w senny nastrój. Ponadto tryb nocny zapewnia niski poziom światła niebieskiego w celu zmniejszenia zakłóceń Twojego snu.

Pozdrawiam, Aga

16 komentarzy:

 1. Mnie bardzo zainteresował temat inteligentnego oświetlenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zupełna nowość jak dla mnie ale przyznam że jestem zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka inteligenta żarówka mogłaby mi się przydać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O mamo, to dla mnie brzmi normalnie kosmicznie... Wszystko jest teraz takie... Skomputeryzowane, że aż czasem nie mogę wyjść z podziwu.

  OdpowiedzUsuń
 5. O, ja bardzo lubię wszelkie inteligentne rozwiązania i nowości technologiczne😁

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogrzewanie i oświetlenie- zdecydowanie przydałoby mi się inteligentne zarządzanie tymi aspektami w domu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja dzięki takiej aplikacji w telefonie steruje i domową klimatyzacja i tv. Wygoda okrutna jak nie trzeba pilota szukać :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz to mega innowacyjne rozwiązania sa. I super :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne rozwiązanie. I kto by jeszcze kilka lat temu pomyślał, że to będzie kiedyś możliwe :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawią mnie takie inteligentne gadżety :) Dla mnie to fantastyczne rozwiązanie, chociaż trochę się boję tego, że można już zrobić "Wszystko" za pomocą aplikacji w telefonie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Inteligentne oświetlenie to jest to, czego szukam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super sprawa. Bardzo chętnie skorzystałabym ze wszyatkich opcji :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. To brzmi ciekawie. Mój mąż się fascynuje takimi rzeczami 😁

  OdpowiedzUsuń
 14. Wow przyznam bez bicia że jestem straszną gadżeciara ❤️

  OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)