piątek, 28 maja 2010

Warsztaty z Olympusem-relacja

Jak wiecie 6 dni temu tj. 22 maja w sobotę odbyły się warsztaty fotograficzne organizowane przez sklep Cyfrowe.pl oraz Olympus Polska. Udało mi się na nie dostać i chciałabym opisać moje wrażenia :)

Warsztaty zaczęły się o godz. 10 i trwały 7 godzin. W grafiku były m.in.:
- prezentacja aparatów serii PEN
- prezentacja lustrzanek Olympusa i kompaktów serii TOUGH
- wykład nt. fotografii makro
- fotografia studyjna i zajęcia w plenerze (z modelką)
- konkurs na zdjęcie dnia z nagrodami od Olympusa i Cyfrowe.pl

Można było wypożyczyć do zdjęć najnowszy aparat Olympus PEN E-PL 1.

Tu cytat pochodzący z http://blog.cyfrowe.pl/
"Aparaty serii PEN to nowatorskie rozwiązanie łączące w sobie zalety kompaktu i lustrzanki. PEN jest niewielkich rozmiarów, ma prostą obsługę, a wymienna optyka pozwala na uzyskanie zdjęć najwyższej jakości. Co ważne aparat wyróżnia się niebanalną stylistyką nawiązującą do legendarnego pierwowzoru PEN-a z lat 60. ubiegłego wieku.

Warto dodać, że prestiżowe Stowarzyszenie TIPA wyróżniło model PEN E-PL1 tytułem “Najlepszego systemowego aparatu fotograficznego’’. Jury TIPA doceniło aparat E-PL1 za jego przyjazny dla użytkownika interfejs Live Guide, jakość obrazu oraz kompaktową konstrukcję.Nagroda TIPA jest kolejnym wyróżnieniem po przyznanej wcześniej nagrodzie Red Dot promującej design produktów."

Moje osobiste odczucia-aparat jest niezły, pozwala robić znakomitej jakości zdjęcia, posiada ciekawe programy artystyczne. Jednakże dla osoby która pragnie czegoś więcej niż po prostu pstrykać niezłe zdjęcia, dla osoby która posmakowała w zdjęciach robionych lustrem ten aparat jest mało ciekawy. Ot, fajny gadżecik. Mogłabym go kupić mężowi który nie chce wgłębiać się w tajemnice fotografii takie jak przysłona, migawka itp ale nie za taką cenę-za te pieniądze można kupić lustrzankę . Wszystko zależy od naszych oczekiwań, myślę że PEN-y znajdą swoich zwolenników.

Warsztaty były ciekawym doświadczeniem choć po cichu liczyłam na więcej szczegółów technicznych odn. focenia. Poznałam sympatyczne osoby, w tym Madzię (pozdrowienia gorące) która wykonała mi prawdziwą sesję foto (jeśli dostanę te zdjęcia nie omieszkam pokazać).


Oto kilka zdjęć wykonanych E-PL 1 przeze mnie-nie są zbyt dobre, nie polubiłam się z PEN-em.

2 komentarze:

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)