piątek, 28 października 2011

Wielkie rozdanie charytatywne dla Natalki


Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. 
Janusz Korczak

Natalka to śliczna i radosna dziewczynka. W kwietniu skończy dwa lata.


Urodziła się 23.04.2010r. z rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego. Miała problemy z jedzeniem, wydawaniem jakichkolwiek dźwięków i z oddychaniem aż do pierwszej operacji. Natalka miała wtedy 7,5 miesięcy, jak została zoperowana. Operacja polegała na zszyciu wargi i podniebienia. Konieczny jest jeszcze jeden zabieg, który nadchodzi wielkimi krokami. Planowany termin operacji to luty 2012.
Operacja ta ma polegać na wycięciu kawałka kości z bioderka, co bardzo utrudni Natalce poruszanie się aż do momentu całkowitego zagojenia się, wszczepienie tej kości w miejsce brakującej części dziąsełka, i czekanie aż przeszczep się przyjmie. Jest to bardzo skomplikowany zabieg, gdyż jest ryzyko, że przeszczep się nie przyjmie, a także dziecko narzeka na ból w dwóch miejscach. Po operacji dziecko przez 6 tygodni przyjmuje pokarmy w płynie lub bardzo miękkie, nie zmuszające do gryzienia.Koszt takiej operacji to 11 tyś złotych. Teoretycznie to nie jest aż tak dużo, w porównaniu z innymi kwotami które są zbierane dla chorych dzieci, jednak rodzice Natalki niestety nie są w stanie zorganizować takiej kwoty.


Natalka należy do Fundacji "Rozszczepowe Marzenia", dzięki czemu zebranie pieniędzy na operację jest łatwiejsze.


Bardzo prosimy o wpłaty na konto: 
Fundacja "Rozszczepowe Marzenia"
ul.. Kozia 9/16; 00-070 Warszawa
Bank PKO S.A. IX O / Warszawa
nr konta: 57 1020 1097 0000 7302 0117 8920
w tytule proszę wpisać: Natalia Sidorowska Aby pomóc w zebraniu pieniędzy na operację Natalki, która będzie miała miejsce już w lutym,
zdecydowałyśmy się zorganizować rozdanie - konkurs. Nie miałby on miejsca, gdyby nie firmy, które na ten cel ufundowały znakomite kosmetyki. Ilości, które otrzymaliśmy, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.


Dziękujemy z całego serca za okazaną dobroć i serce! Dziękujemy, że razem z nami uczestniczycie w tak ważnej dla Natalki akcji! By wziąć udział  w tym rozdaniu zapraszam Was gorąco  TUTAJGdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej-mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.
Julian Ejsmond

Kilka blogowiczek: Kasia z tylkokasiaa.blogspot.com/ ,  Asia z  http://joannapanna.blogspot.com
Basia z basia8212.blogspot.com/ i ja pomogłyśmy zorganizować to wielkie rozdanie charytatywne i zorganizować nagrody.
Inicjatorem oraz mózgiem całej akcji jest wspaniała Asia z  storybyferrou.blogspot.com/ i to właśnie na jej blogu ma miejsce to rozdanie.

Nagrody to same rarytasy, udało się nam zebrać 10 wspaniałych zestawów, każdy o wartości max.380zł!
Dziękujemy sponsorom nagród: Alledrogeria.pl, Bielenda, Delia Cosmetics, Maestro, Organique, Paese, Pixie Cosmetics oraz Synesis.

Namawiam Was wszystkich do wzięcia udziału!

3 komentarze:

  1. Ago, mam wielką nadzieję, ze uda się uzbierać pieniądze, trochę rozpowszechnię to rozdanie charytatywne, jeśli można :)

    OdpowiedzUsuń
  2. @Lubo, dziekuję w imieniu rodziców Natalki i organizatorów rozdania :*

    @Ferr :* damy radę

    OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)