środa, 11 kwietnia 2012

Dzień Ziemi z The Body Shop

JUŻ CZAS STAĆ SIĘ BARDZIEJ ŻYCZLIWYM WOBEC DRZEW
bądźmy
WOOD POSITIVE   

 Dzień Ziemi, 22 kwietnia, 2012 r.

The Body Shop jest dumny promując akcję WOOD POSITIVE. Ta nowa inicjatywa ma na celu sadzenie i ochronę większej ilości drzew niż firma wykorzystuje w swojej działalności. To nasz wkład w zwiększenie światowych zasobów naturalnych.
WOOD POSITIVE rozpoczyna się 22 kwietnia, w Dzień Ziemi i jest naszym zobowiązaniem do ochrony różnorodności biologicznej na całym świecie. Projekt, prowadzony z partnerem The World Land Trust, przyczynił się już do wzrostu światowych zasobów, poprzez ochronę i zasadzenie ponad 55 tys. drzew w Andach Ekwadorskich, a także w poważnie zagrożonych Lasach Deszczowych.
Przed posadzeniem, rodzime gatunki drzew zostały  wyselekcjonowane pod względem ich pozytywnego wpływu na lokalną różnorodność biologiczną, co ma zapewnić przywrócenie do pierwotnej formy siedliska zagrożone zniszczeniem. Są one jednocześnie chronione przed wycinką, w celu zachowania ich w naturalnym kształcie dla przyszłych pokoleń.  
Firma The Body Shop niezmiennie stara się minimalizować zużycie opakowań swoich produktów i obecnie zużywa rocznie około 6,000 ton papieru i pulpy drzewnej do produkcji opakowań. Papier i pulpa pochodzą z recyclingu, lub ze źródeł związanych z międzynarodową organizacją non – profit FSC (Forest Stewardship Council), która promuje odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Daje to gwarancję, że proces produkcji opakowań miał niewielki wpływ na zanieczyszczenie środowiska.
W ramach inicjatywy WOOD POSITIVE, The Body Shop podtrzymuje swoje zobowiązanie do wykorzystywania materiałów do produkcji opakowań jedynie ze sprawdzonych źródeł organizacji FSC, a także do redukowania opakowań jeżeli jest to tylko możliwe.
Już w tym roku nasi klienci będą wiedzieli, które produkty The Body Shop zostały objęte inicjatywą WOOD POSITIVE, dzięki logo, które pojawi się na opakowaniach.
DZIEŃ ZIEMI W THE BODY SHOP
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI WOOD POSITIVE I POKAŻ SWOJĄ ŻYCZLIWOŚĆ WOBEC DRZEW
Przez cały miesiąc, od 13.04 do 11.05 2012 r., możesz przynieść do sklepu The Body Shop puste opakowanie dowolnego kosmetyku, dowolnej marki, a my odwdzięczymy się rabatem 22% na zakupione w tym dniu produkty.
Zebrane opakowania będą przekazane do recyklingu, dzięki czemu ocalimy więcej drzew.


Adresy sklepów The Body Shop:
Bydgoszcz, C.H. Focus Mall; 
Gdańsk, Galeria Bałtycka;  
Gdynia, C.H. Klif;  
Katowice, C.H. Silesia City Center; 
Kraków, Galeria Kazimierz; 
Łódź, Manufaktura; 
Szczecin, C.H. Galaxy; 
Warszawa, Galeria Mokotów, C.H. Sadyba Best Mall, C.H Złote Tarasy, C.H. Arkadia,  C.H. Blue City, C.H Targówek, C.H. Wola Park, C.H Janki Mall, C.H Promenada; 
Wrocław, C.H. Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki.

materiał promocyjny

4 komentarze:

 1. i super! powinno być zdecydowanie wiecej tego typu akcji bo w dzisiejszym swiecie wiekszosc ogromnych koncernow stawia na zysk - zniszczenie zamiast na ochrone srodowiska...
  A nie wiesz Aga czy ta akcja Body Shopowa to wszedzie sie odbywa? I opakowania wszelkie czy tylko papierowe? :) bo bym sie przyłączyla :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Art, chyba wszędzie. Opakowania po produktach czyli chyba nie kartoniki?
  Akacja super, masz rację

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna akcja :) Szkoda, że nie mam dostępu do TBS :-(

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł!
  Dobrze, że napisałaś, bo pewnie nawet nie wiedziałabym...
  Zaraz sprawdzę, czy przyjmują opakowania o sprayach - z ich utylizacją jest problem...

  OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)