niedziela, 11 marca 2018

Pomimo burz

Czym jest Fundacja? Znaną nazwą, stroną internetową, liczbą polubień na Facebooku? To wszystko jest ważne, bo często pozwala zrealizować szlachetne cele, ale nie stanowi to Fundacji samej w sobie. 
W rzeczywistości Fundację tworzą ludzie, których w danym momencie los ze sobą połączył, by razem zrobili coś pięknego. Tak było w przypadku Mai Surowicz, która kilka lat temu poznała Bartka Kühna– chłopaka nietuzinkowego, o artystycznej duszy i wielkiej determinacji do walki z chorobą nowotworową. 
Maja poznała od podszewki, jakie są główne trudności osób przewlekle chorych. Będąc świadkiem ich walki z przeciwnościami (kłopotów finansowych, samotności, brak dostępu do rzetelnych informacji) zdecydowała się założyć Fundację „Znajdź Pomoc”, która zapewnia kompleksowe wsparcie Podopiecznym, od pojawienia się problemu do jego rozwiązania. 


W wyniku choroby Bartek zmarł nagle w czerwcu 2016 roku. Przeżył wspaniałe 28 lat, w trakcie których dawał światu wiele dobra. Od momentu diagnozy nowotworu w 2006 roku wspierał innych chorych onkologicznie. 

Jedną z tych osób była Karolina Ceglarska, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia. Miłość dodawała im siły do odważnego stawiania czoła wszystkim wyzwaniom. 


Nagły nawrót choroby u Bartka był dla wszystkich zaskoczeniem i ogromną tragedią. Od tego momentu para walczyła razem, jednak po kilku miesiącach została rozdzielona przez odejście Bartka. Mimo że Bartka nie ma już z nami, jego idee i wartości żyją dalej w Fundacji „Znajdź Pomoc”. Cały czas daje również siłę Karolinie do dalszego leczenia. Podczas całego czasu trwania choroby Bartek pisał dziennik z nadzieją na wydanie go w formie książki, która będzie dawać nadzieję innym chorym i ich rodzinom. Wszystkie materiały przekazał Mai, która obiecała, że spełni jego marzenie. 


Książka pod tytułem „Pomimo burz” ma mieć charakter głęboko motywujący do leczenia, pokazujący wartościowe momenty z niego wynikające. Całość będzie również przepięknie uzupełniona rysunkami Bartka, które tworzył przez większość swojego życia. Nie może w niej zabraknąć również wątku miłosnego – historii Karoliny i Bartka. Więcej informacji o książce znajdziesz na https://pomagam.pl/pomimoburz Możesz tam również weprzeć nas w działaniach i pomóc zebrać fundusze na spełnienie marzenia Bartka. Darowizny można również wpłacać na konto Fundacji w ING Banku Śląskim: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252, tytuł przelewu: Książka Bartka. 
Możesz także wesprzeć Karolinę w walce z chorobą. Obecnie jest ona w trakcie chemioterapii oraz leczenia Nexavarem – to lek nierefundowany, a miesięczny koszt leczenia wynosi ok 15 500 zł. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji w ING Banku Śląskim: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252, tytuł przelewu: Karolina Ceglarska. Gorąco zachęcamy również do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji. Wystarczy w deklaracji podatkowej PIT za rok 2017 wpisać nr KRS naszej Fundacji: 0000414091. Dzięki Twojemu wsparciu dotrzemy z jeszcze skuteczniejszą pomocą do kolejnych osób potrzebujących w całej Polsce!


Dziękujemy!

Ps. Kochani, z racji choroby Lilly wyniki dotyczące konkursu z depilacja.pl ogłoszę jutro.

3 komentarze:

  1. Trzeba i warto pomagać, nigdy nie wiadomo kiedy choroba dotknie nas samych czy naszą rodzinę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomagam kilku Fundacjom, niewiele przelewam ale na miarę swoich możliwości. Na szczytny cel nie szkoda mi pieniążków.

    OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)