środa, 20 marca 2013

Pomóż wygrać Salę Doświadczania Świata

W konkursie „Pomóż nam Doświadczać Świata” możemy głosować na szkoły, ośrodki oraz inne organizacje, które złożyły do fundacji wniosek o dofinansowanie w ramach projektu „Doświadczanie Świata” 


Dźwięk, światło, ruch, kolory

–  zmysły odbierają miliony bodźców, ucząc otaczającego nas świata. Na wykorzystywaniu tych elementów bazują także różne formy rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Jednak choć konieczne, często nie są realizowane. Barierą nie do pokonania dla placówek publicznych, organizacji czy społecznie działających terapeutów jest wysoki koszt odpowiedniego sprzętu.
Od dwóch lat realizujemy program „Doświadczanie świata”. Zaopatrujemy sale w nowoczesny, bardzo potrzebny sprzęt do rehabilitacji. Są to zarówno pokoje do integracji sensorycznej, jak i Sale Doświadczania Świata, wyposażone w specjalistyczne urządzenia do stymulacji wzroku, słuchu i dotyku (terapia metodą Snoezelen). Dzięki nim niepełnosprawni intelektualnie czy ruchowo - dzieci oraz dorośli - mogą korzystać w pełni z niezbędnych zajęć rehabilitacyjnych.

W 2012 roku Fundacja Rosa otworzyła już – w szkołach integracyjnych oraz w placówkach oświatowych i opiekuńczych w całym kraju 32 sale Doświadczania świata. 

Od początku projektu 3200 dzieci miało możliwość doświadczyć świata dzięki Rosie!
 źródło fundacjarosa.pl

Na czym polega konkurs?
 
Liczba uzyskanych w konkursie głosów będzie jednym z kryteriów ostatecznej oceny złożonych wniosków.
Głosowanie będzie możliwe w terminie 4.03.2013 – 31.03.2013r.
Każdego dnia uczestnik może oddać 1 głos.


Jak oddać głos?

Wejdź na stronę http://www.fundacjarosa.pl/
Kliknij na okienko:  Konkurs
wybierz placówkę: Zespół Szkół Specjalnych -Biała Podlaska
Wpisz swój mail i zagłosuj.
Żeby głos był ważny trzeba kliknąć link który przyjdzie do Ciebie na skrzynkę mailową.

Niewiele, prawda? 
Pamiętajcie, jeden głos jeden dzień.

Pomóżmy!

6 komentarzy:

 1. Z przyjemnością pomogę. Oby się udało!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja szkoła też bierze w tym udział i też walczymy o głosiki :) w szkołach sale do terapii biofeedback są bardzo potrzebne, bardzo pomagają w pracy z dzieciakami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moja bliska znajoma pracuje w szkole z dziećmi którym ta sala bardzo się przyda i prosiła mnie o ten wpis. Piękna idea

   Usuń
  2. w pełni popieram, bo sama pracuję z takimi dzieciakami... w każdej szkole, gdzie są dzieciaki z różnymi niepełnosprawnościami, taka sala przy terapii wiele daje. szkoda, że fundacja tak mało tych sal można sfinansować :(

   Usuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)