wtorek, 11 lutego 2014

Maleńka Ninka

Ninka to śliczna słodka dziewczynka. Sami zobaczcieOto Jej historia...

Ninka urodziła się 7 grudnia 2012 roku. Jest naszym skarbem który był wyczekiwany przez kilkanaście miesięcy, urodziła się jako wcześniak w 34 tyg .ciąży, więc od urodzenia wiemy, że zależy jej na życiu! Po narodzinach otrzymała ocenę 9 w skali Apg, z wagą 2100 trafiliśmy na oddział Neonatologiczny na obserwację w Centrum zdrowia Matki Polki w Łodzi. Po tygodniu opuściliśmy ściany szpitala z myślą iż tu nie wrócimy.
Początki nasze okazały się nieco kręte, ponieważ jak u większości dzieci zdiagnozowano u nas Refluks który przed roczkiem ustąpił, skazę białkową jak również wadę serduszka ( ubytek między przedsionkami). Również po 4tym miesiącu przyplątało się zapalenie płuc które również sprowadziło nas do szpitala na szczęście tylko na 2 tygodnie.
(...)
Miesiąc przed pierwszymi urodzinami pojawiła się z pozoru niegroźna sapka. Wizyty
u pediatry średnio raz w tygodniu (leczenie w kierunku alergologicznym). Półtora tygodnia przed pierwszymi urodzinami udaliśmy się na kontrolę do poradni kardiologicznej ze świadomością
iż wada ustąpiła. Niestety okazało się, że w naszym przypadku będzie konieczna operacja wspomnianej wcześniej wady. Przy badaniu Pani doktor przypadkiem natknęła się na powiększony narząd prawdopodobnie (wątroba). Zaleciła więc badanie Usg jamy brzusznej.
Odtąd potoczyło się wszystko bardzo szybko. Z normalnego spokojnego życia, szczęście naszej rodziny rozsypało się w ciągu kilku dni.

Pierwsza diagnoza guz typu Wilmsa Nerki prawej. Zostaliśmy więc skierowani do szpitala na Spornej w Łodzi. Zrobiono nam błyskawiczne badania i niestety gorsza diagnoza. Neuroblastoma nowotwór złośliwy 4tego stopnia – guz prawego nadnercza z licznymi przerzutami : do nerki, szpiku kostnego, węzłów chłonnych i licznych kości.
Nerwiak płodowy jak się dowiedzieliśmy, jest bardzo rzadkim nowotworem występującym u dzieci, a przede wszystkim jest jednym z groźniejszych tego typu nowotworów.
Pojawiło się od razu w głowie tysiąc myśli pytań! Dlaczego...?! Przecież po niej nic nie widać...?!
(...)
Ninka jest obecnie w trakcie leczenia chemioterapią, łącznie jest 8 cykli (program Cojec). Następnie tzw. autoprzeszczep szpiku kostnego, megachemioterapia,, operacja serduszka lub wycięcia guza, w zależności od decyzji lekarzy, radioterapia i chemioterapia podtrzymująca. Kolejnym bardzo ważnym etapem, który niestety nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia więc nie mamy pewności czy uda nam się go włączyć, ponieważ sukces jest uwarunkowany zebraniem kwoty od 40 do 170 tyś Euro, w zależności do jakiego kraju córka się dostanie.. Jest to Immunoterapia leczenie antygenem Gd2. Która zwiększa naszą szanse przed nawrotem choroby o 20%. Ktoś by powiedział niewiele, ale w naszym przypadku każdy jeden procent ma znaczenie.

Kwota jest tak wysoka, że przewyższa nasze możliwości zarobkowe, zwracamy się z prośbą do Was o pomoc w uzbieraniu tak olbrzymiej sumy pieniędzy. Córka nauczyła nas przede wszystkim jak żyć, ale dzięki niej mamy siły i wiemy że warto wierzyć! 

więcej informacji TUTAJ

Pomóżmy Nince! Wszelkie wpłaty kierujcie tutaj

 FUNDACJA DZIECIOM"ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
ul. Łomiańska 5,01-685 Warszawa

Bank BPH SA 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

TYTUŁEM:
22894-Kublik Nina-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Wpłaty zagraniczne prosimy kierować na konta podane
na stronie Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą":  http://dzieciom.pl/chce-pomoc   Bank BPH SA.. Tytułem: 22894- Kublik Nina-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Darowizny w funtach prosimy wpłacać na konto 15 1060.......,Tytułem:
22894-Kublik Nina-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

 

 W imieniu rodziny Ninki i swoim- bardzo gorąco dziękuję!


 pozdrawiam, Aga

ps. przepraszam ze na blogu nastała cisza ale od kilku dni jestem bardzo bardzo chora. Mam nadzieję że już jutro na blogu pojawi się tradycyjna notka. 

2 komentarze:

  1. Biedne dziecko, taka krzywda, czym zawiniło?:-(

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie to przykre, że dzieci spotyka taka krzywda;(

    OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)