piątek, 5 października 2012

Kosmetyki samorobione -puder wykańczający HD Coda kolorowka.com




Dzisiaj pokażę Wam jak wykonać prosty puder wykańczający HD.
 

Lekki, całkowicie transparentny puder wykańczający. Skóra po aplikacji staje się gładka i aksamitna. Dzięki zdolności rozpraszani światła puder zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek oraz porów. Matuje skórę bez efektu „płaskości” twarzy, modeluje i zmiękcza rysy pozwalając na jednorodne i naturalne wykończenie makijażu. Pozostawia na skórze cienki film zapobiegający utracie wilgoci. Stosowany jako ostatnia warstwa makijażu przedłuża znacząco jego trwałość. Odpowiedni dla każdej karnacji i większości cer. Można go w prosty sposób dostosować do cery tłustej.
Ze względu na niską zawartość krzemionki puder nie powinien prowadzić do wysuszenia cery mieszanej oraz normalnej.
W przypadku cery suchej lub bardzo suchej należy zawsze pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji - niezbędnym nawilżaniu i natłuszczaniu skóry.
W przypadku cery bardzo tłustej puder wykańczający HD Coda może być stosowany jako dodatkowa, ostatnia warstwa po zmatowieniu innym, odpowiednim dla cery pudrem np.
 W zestawie znajdują się składniki potrzebne do wykonania 12 g pudru matującego:
  • mikrosfery silikonowe - 11,6 g
  • krzemionka Spherica P-1500 - 0,6 g
  • pudełko na puder sypki z sitkiem 40 ml
  • torebki strunowe - 2 szt.
Składniki opcjonalne:
  • Ronasphere – 0,6 g (polecamy w przypadku cery tłustej)
 Zestaw można też zamówić w wersji uzupełniającej bez pudełka 40 ml.
Do każdego pełnego zestawu dodajemy gratis pojemniczek z sitkiem 8ml, który może się przydać jeśli zechcesz nosić w torebce nieco wykonanego przez siebie pudru.

 
Sposób wykonania pudru

 Składniki z poszczególnych torebek wsyp do torebki strunowej. Dokładnie zamknij torebkę pozostawiając w niej nieco powietrza.
  1. Weź torebkę między dłonie ułożone płasko i zacznij pocierać. Ruch powinien przypominać nieco zacieranie rąk z radości, co nawet może być zgodne z  prawdą, bo już niedługo Twój puder będzie gotowy. Możesz też wykonywać ruchy okrężne. Raz na jakiś czas przesyp zawartość torebki z góry na dół. Następnie zacznij rozcierać zawartość od początku.
    Nie rozcieraj zbyt agresywnie, gdyż torebka może pęknąć. Na wszelki wypadek mieszaj półprodukty nad czystą, dużą kartką lub np. kalką techniczną. Jeśli puder się rozsypie, łatwiej będzie go zebrać i będzie czysty.
    W przypadku składników zawartych w tym pudrze na dokładnie ich połączenie powinno wystarczyć mieszanie ich przez około 5 minut.
  2. Odetnij dolny róg torebki i przesyp jej zawartość do pudełka na puder.
 Uwagi
Jeśli w trakcie używania pudru matującego zauważysz, że nie matuje on wystarczająco skóry lub pewnych obszarów twarzy, nie przejmuj się.  Wystarczy wsypać puder do torebki strunowej, dodać do niego nieco więcej krzemionki lub Ronasphere i ponownie wymieszać.
Niestety niesposób jest zaprojektować zestaw gotowy do wykonania pudru tak, aby spełniał wymogi każdego Klienta. Każda cera różni się nieco i kosmetyki dla niej przeznaczone wymagają nieco innych składników. Na szczęście zestaw gotowy jest bardzo łatwo zmodyfikować dodając wybrane produkty.

opis kolorowka.com

Gotowy zestaw z odmierzonymi składnikami kupicie TUTAJ 

materiał video

pozdrawiam
Aga

13 komentarzy:

  1. Obejrzałam filmik... Wykonanie wydaje się bardzo proste. Teraz czekam na recenzję, czy taki puder faktycznie jest skuteczny...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mikrosfery trafiły do moich ulubieńców lata, krzemionki (silica) chyba nikomu przedstawiać nie trzeba :) (słynny puder HD Make up For Ever to czysta silica właśnie)

      Usuń
    2. O tym pudrze MUFE właśnie słyszałam i jestem w szoku, że ludzie są skłonni płacić taką kasę za krzemionkę... Dzięki za odpowiedź :)

      Usuń
  2. Podziwiam Cię... dla mnie to kompletna czarna magia. Na dodatek chyba jestem leniem i wolałabym kupić gotowca ;) Pozdrawiam i zapraszam do siebie! ;)

    www.jcmakeupdream.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a co w tym skomplikowanego? :) wsypujesz zawartość dwóch torebek do jednej i mieszasz. Jak widać po filmiku zajmuje to chwilę

      Usuń
  3. Uwielbiam krzemionkę i zawsze mam nawet zapasowe opakowanie na wypadek jakby mi się skończyła, a ja nie zdążyłabym zamówić :) Wspaniały puderek z niej, niestety mikrosfery silikonowe nie dla mnie, bo moja skóra z silikonami się nie lubi, ale muszę spróbować z pudrem jedwabnym.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ale to nie są silikony płynne, nie zapchają :) mnie typowe bazy silikonowe zapychają a mikrosfery absolutnie, to proszek :)

      Usuń
  4. Nie sądziłam, że można samemu w tak prosty i szybki sposób zrobić puder! Super, że w dzisiejszych czasach mamy dostęp do półproduktów i same możemy tworzyć kosmetyki według naszego uznania.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. kiedyś było to nie do pomyślenia, teraz sami sobie robimy kosmetyki :))

      Usuń
  5. Ooo wydaje się ciekawy :) no i wykonanie banalnie proste. Mam inny puder z kolorowki i jest ok, pewnie i to cudo wypróbuję.

    OdpowiedzUsuń
  6. Ha! Wygląda na to, że mam oba niezbędne składniki tegoż pudru:) Też sobie trzasnę, może mi też wyjdzie:)

    OdpowiedzUsuń
  7. ale z Ciebie spryciula Agula :) mi się bawić nie chce.. poza tym nie cierpię sypańców :P

    OdpowiedzUsuń
  8. Zaciekawiłaś mnie tym pudrem, ja mam cerę bardzo tłustą i zastanawiałam się nad pudrem z BU, ale nie wiem czy ten nie byłby lepszy, jak sądzisz?

    OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "zapraszam do mnie", linków do bloga etc. Mój blog to nie miejsce na czyjąś reklamę.
Dziękuję :)